Poniżej prezentujemy możliwe metody depilacji:

Kremy, żele
Do depilacji miejsc intymnych i nie tylko stosuje się kremy, żele. Ta forma depilacji miejsc intymnych i nie tylko, jest bezbolesna. A odrastające włoski nie wrastają w skórę. UWAGA! Na niektóre preparaty możesz mieć uczulenie, więc wypróbuj początkowo na małej powierzchni.

Koszt: 15-40zł
Efekt trwa: do 10 dni

Ciepły wosk
Depilacja wykonywana ciepłym woskiem może być robiona tylko przez kosmetyczkę, ponieważ łatwo może dojść do poparzenia woskiem. Zabieg bolesny, jednak nie powodujący większych podrażnień. Minimalna długość włosa, aby poddać się tej depilacji wynosi 5mm. Ciepły wosk jest rozprowadzany w miejscu depilacji. Do niego przykleja się specjalny papier i zrywa go. Wosk wraz z włoskami pozostaje na papierze. Metoda ta nie jest polecana osobą, które mają skłonność do pękania naczynek krwionośnych.

Koszt: 30-50 zł
Efekt trwa: 3-4 tyg


Plastry z woskiem
Depilacja ta odbywa się podobnie jak depilacja ciepłym woskiem. Jest to również bolesny zabieg. Plaster z woskiem rozgrzewa się w rękach i przykleja do ciała zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. A zrywa w przeciwnym kierunku.

Koszt: 20-40zł
Efekt trwa: 2-3 tyg

Depilator
Zabieg wykonywany depilatorem elektrycznym jest bardzo bolesny, poza tym powoduje duże podrażnienie skóry, a odrastające włoski wrastają w skórę. Jeżeli chcesz używać depilatora to zalecamy stosowanie specjalnych nakładek masujących lub chłodzących.

Koszt 50-300zł
Efekt trwa: 2-3 tyg

Depilacja brazylijska
Obejmuje usunięcie owłosienia z miejsc intymnych oraz z okolic odbytu. Depilację brazylijską przeprowadza się za pomocą wosku opartego o wosk pszczeli lub pasty cukrowej (woskują całe bikini i pośladki). Pojedyncze włoski są usuwane później przy użyciu pęsety.
Czasem zabieg ten jest wykonywany przy użyciu wosku i specjalnych plastrów (bez pęsety). Przed depilacją należy porozmawiać z kosmetyczką jak będzie wyglądał zabieg. UWAGA! Duży ból, opuchnięcie miejsc depilowanych

Koszt: 35-90 zł
Efekt trwa: 3-4 tyg


Depilacja laserowa
Wykonywana przez lekarza dermatologa, w salonach kosmetycznych. Jest to kosztowny zabieg np. okolice bikini 400zł. Całkowite usunięcie owłosienie następuje dopiero po kilkakrotnym poddaniu się zabiegowi. Konieczna jest konsultacja lekarska, ponieważ istnieje szereg powikłań. Niektórym laser może podrażniać skórę, mogą tworzyć się guzki.

Koszt: 200-600zł (w zależności od miejsca depilacji)
 
 
Hair Treatment
Strona główna
Golenie
Metody depilacji
Modne fryzurki
Po goleniu
 
   
 
 
Metody depilacji  
Ciepły wosk
Depilacja wykonywana ciepłym woskiem może być robiona tylko przez kosmetyczkę.
 
 
Golenie  
Golenie
Do tego zabiegu najczęściej stosuje się piankę i maszynkę do golenia, ale można również golarkę elektryczną.
 
 
 
 
 
 
image
  image
   
© Copyright 2008 depilacja.schorznia.info. Wszystkie praw zastrzeżone. Kontakt